Nowe forum Zamkniety.com

Tematy związane z bieżącym działaniem forum
Awatar użytkownika
LockedBenny
Site Admin
Posty: 216
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:00
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Nowe forum Zamkniety.com

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: LockedBenny »

Witajcie,

Jako, że nic się nie działo przez długi czas z forum pod adresem zamkniety.pl podjeliśmy działania o uruchomienie nowego forum.
Adres - chciałem, by był jak najbardziej zbliżony do tego, który wszyscy znają.
Zapraszam wszystkich, którym tematyka pasów cnoty, klatek z angielska zwana chastity jest bliska do dzielenia się myślami, uwagami, spostrzeżeniami czy poradami.

Administrator
LockedBenny
Cobra 3D, HTv2
Toothpick
Posty: 109
Rejestracja: 11 kwie 2021, 00:55

Re: Nowe forum Zamkniety.com

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toothpick »

No niestety stara strona umarła, a w nim sporo fajnego kontentu.

W związku z tym napływ ludzi też się skończył, dlatego prośba, żeby tutaj nie umarło musimy trochę wspomnieć o istnieniu forum na innych źródłach.

Czy można prosić o jakiś dział Opowiadania? Niestety zaginęły początkowe kawałki opowiadania Agnieszka i Zbyszek, może ktoś ma u siebie to niech wrzuci.
Awatar użytkownika
LockedBenny
Site Admin
Posty: 216
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:00
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Re: Nowe forum Zamkniety.com

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: LockedBenny »

Opowiadania wrzucajcie do działu Rozrywka. Jeśli temat jest opowiadaniem proponuję poprzedzić go prefixem [Opowiadanie].
Jeśli opowiadań będzie więcej - rozważymy, czy nie zrobić dla nich osobnej kategorii.
I faktycznie - jeśli gdzieś możecie wrzucić info o naszym forum - to z pewnością pomoże mu się rozwijać.
Przy okazji przypominam o wpłatach na serwer i hosting - o szczegółach napisałem w osobnym temacie. Jeśli ktoś może to bardzo proszę o wsparcie przez yetipay, nawet nieduże kwoty się liczą. Dzięki temu strona działa stabilnie i nie ma denerwujących reklam.
Cobra 3D, HTv2
Awatar użytkownika
LockedBenny
Site Admin
Posty: 216
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:00
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Re: Nowe forum Zamkniety.com

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: LockedBenny »

Trochę poczułem się wywołany do tablicy ostatnimi wpisami na chacie, więc parę słów ode mnie:
1. Niewiele się dzieje na forum
To fakt. Ale wynika on z paru przyczyn. Społeczność chastity w Polsce po prostu nie jest duża. Wydaje mi się, że jest ona relatywnie mniejsza niż w krajach typu USA / UK / Niemcy. Dlaczego - o odpowiedź chyba nie trudno. Wciąż jesteśmy mocno pruderyjnym krajem, o seksie raczej się nie rozmawia ze znajomymi, a już na pewno nie o takich upodobaniach. Ogólnie rzecz biorąc - otwartość w sprawach seksu jest u nas dużo mniejsza niż np. we wspomnianych krajach. Są co prawda symptomy, że to się zmienia, bo jeszcze kilka lat temu wibratory na półkach w Rossmanie to raczej była rzecz nie do pomyślenia, podobnie jak artykuły w magazynach np. Gazety wyborczej czy audycje radiowe poświęcone tematyce związanej z seksem, ale ta zmiana następuje raczej powoli. O ogólnej świadomości społecznej w tym temacie chyba lepiej ode mnie wypowiedziałby się @Cnotliwy - on pisze książki, ma tu większe doświadczenie na pewno.
Ja porównuję nasze forum do forum chastityforums.com. Tamto gromadzi - tak mi się wydaje - ludzi może nie najmłodszych, często w związkach, raczej ogarniętych i wydaje się, że doświadczonych w temacie. Rozmowy tam są raczej konstruktywne i powiedziałbym, że na poziomie (z nielicznymi wyjątkami). Oczywiście więcej tam ludzie piszą niż u nas, ale też miewają okresy gdy nic się nie dzieje, a zwróćcie uwagę, że piszący tam są głównie z USA/UK/Australii, ale też z DE/NL.
Na pewno nie ma co się porównywać do chastitymansion.com. Tam jest olbrzymi ruch, piszący są z całego świata, cały przekrój fanów chastity i wszystkiego co dookoła, niestety w takim gigantycznym forum jest też mnóstwo bajkopisarzy, napalonych koniobijców i innych nie do końca zrównoważonych uczestników forum. Moderowanie powoduje, że ten chaos jest tam jednak względnie ogarnięty. No ale to zupełnie inna bajka.
Jak byśmy utrzymali formę i aktywność podobną do tego chastityforums.com - to uważam, że nie byłoby źle.
2. Popularyzowanie forum
Może faktycznie, gdyby próbować reklamować nasze forum gdzieś na innych grupach dyskusyjnych - może przybyłoby nam użytkowników (a może nie). Gdy ktoś otworzy stronę forum, to bez rejestracji widoczne są po otwarciu tylko ta sekcja Spraw administracyjnych oraz Kosz. Tak ustaliliśmy po wspólnych uzgodnieniach, bo ze względu na tematykę i to co ludzie piszą o sobie (nawet pod anonimem) - uznaliśmy, że nie będziemy tego upubliczniać. Z drugiej strony - wcześniej, gdy dostęp był szerszy a kontrola antyspamowa i captcha przy logowaniu słabsze, to mnóstwo było rejestrujących się z ruskimi botami na czele, i wcale lepsze forum od tego nie było. Zakładanie użytkownika, żeby zobaczyć treści na forum - to jest już pewien commitment, jakiś czas trzeba na to poświęcić - a nie każdy jest zdeterminowany by to zrobić. W rezultacie - po uszczelnieniu dostępów liczba nowych użytkowników drastycznie spadła (ale m.in. wyleciały również wszystkie ruskie boty).
Można byłoby rozważyć zrobienie jakiejś stronki www w temacie chastity po polsku, bo tego faktycznie w polskim internecie nie znalazłem i przypiąć obok forum, ale ja czasowo i merytorycznie nie byłbym w stanie tego ogarnąć. Jeśli ktoś może coś w tej materii zrobić - porozmawiajmy, jest przestrzeń na serwerze na coś takiego, może jest to jakiś pomysł na popularyzację tego tematu. Ja osobiście próbowałem nawiązać jakiś kontakt z polskim producentem klatek rigidchastity.com, by również się zapisał do naszego forum, ale moje maile najwidoczniej spadły gdzieś pod biurko ;)
Uważam, że marketing szeptany ma największe szanse. @Uległy4You piszesz, że w temacie klatek masz znajomego z którym korespondujesz i się spotykasz. Zaprosisz go na forum? Może też będzie aktywnym uczestnikiem, tak jak Ty - od samego początku.
3. Sprawy serwerowe
Po zalogowaniu się widać, że brakuje środków na opłacenie hostingu i domeny na kolejny rok, a już niedługo trzeba to będzie zrobić. W najbliższym czasie sprawdzę jakie to kwoty, zakładam, że będzie to kilkanaście złotych więcej niż rok temu, a tymczasem wpłat nie ma. Partycypowanie w rozwoju forum ma dwa oblicza - zarówno aktywność jak i jakaś składka, nawet nieduża. Zauważcie, że dzięki temu, że byli chętni do partycypacji w kosztach nie musimy wrzucać jakichś natrętnych reklam, banerów, linków do nie wadomo czego - ale ma to swoje konsekwencje.
Jestem otwarty na dyskusję w powyższych tematach.
Cobra 3D, HTv2
Awatar użytkownika
Cnotliwy
Posty: 326
Rejestracja: 07 kwie 2021, 14:48
Kontakt:

Re: Nowe forum Zamkniety.com

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cnotliwy »

Porównywanie naszego forum z międzynarodowymi, gdzie piszą ludzie z takich "potęg" w temacie chastity jak USA, UK, DE czy NL, jest - delikatnie ujmując - niespecjalnie sensowne... ;)

Popularności klatek jako zabawek BDSM w Polsce stale rośnie. Kilka miesięcy temu o mało nie spadłem z krzesła, jak zobaczyłem w którymś z mediów "najgłówniejszego" nurtu (coś mi się kojarzy że była to strona TVN24 albo Newsweeka lub Wyborczej) artykuł poświęcony sprawom seksu, który zilustrowany był fotografią roznegliżowanej kobiety trzymającej w dłoni klatkę. Niestety, w artykule ani słowa nie było o interesującej nas tematyce. Jest to bardzo znamienne. Klatki u nas funkcjonują jako używane przez chwilę zabawki, nie zaś jako coś poważniejszego, długookresowego. Sprawia to, że ich użytkownicy bardzo rzadko angażują się głębiej w tematykę chastity, nawet jeśli lubią klimaty BDSM. Klatka jest dla nich jedna z wielu seks-zabawek, przydatną w różnych zabawach/sesjach, nie budzi ona jednak jakichś głębszych fascynacji. Wiecie ile egzemplarzy mojego ebooka udało mi się sprzedać przez ponad rok jego obecności na rynku? Zaledwie 17 :lol: , mimo że reklamowałem go nie tylko na naszym forum. To pokazuje, jak "duże" jest zainteresowanie tematem :lol:. Można tu zastosować pewną analogię. Przeciętny polski użytkownik klatki w porównaniu z osobami głęboko zainteresowanymi tematyką chastity jest jak niedzielny użytkownik kajdanek z futerkiem porównany z wyrafinowanym kolekcjonerem narzędzi zniewolenia różnego typu ;). Dlatego całkowicie nie dziwi mnie, że gość z RigidChastity nie był zainteresowany naszym forum - ciekawe ilu miał klientów z Polski... :roll:

CDN.
Awatar użytkownika
Cnotliwy
Posty: 326
Rejestracja: 07 kwie 2021, 14:48
Kontakt:

Re: Nowe forum Zamkniety.com

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cnotliwy »

Co do popularyzacji forum, to przyznam, że nie mam już pomysłu. Gdzie mogę to wrzucam namiary, ale czasami przeraża mnie lenistwo i brak zaradności części internautów, teoretycznie zainteresowanych. Mam profil na Fetlife, z dużą ilością zdjęć klatek. Pisze do mnie chłopak, czy coś z tego jest na sprzedaż, bo on się tematyką interesuje. Wysyłam mu linki do naszego forum, gdzie są moje rzeczy wystawione. Gość mi odpisuje coś w stylu "nie mam dostępu, bo trzeba się zarejestrować" :roll: . Zwątpiłem w ludzi...
Drvr
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2021, 16:35
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe forum Zamkniety.com

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drvr »

Niestety w dzisiejszych czasach konieczność rejestracji do czegokolwiek z automatu kojarzy się z wyłudzaniem danych czy innym śledzeniem.

Zastanawiałem się kiedyś, czy nie byłoby dobrym pomysłem dołożyć jakiś dział lub jego część do wglądu bez rejestracji jako zachętę. W sensie, żeby ludzie coś mądrego w tematyce poczytali, zobaczyli, że tu nie ma syfu, tylko rzetelne i merytoryczne wypowiedzi, to może ich zachęci do dołączenia i rozwijania forum.
Awatar użytkownika
LockedBenny
Site Admin
Posty: 216
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:00
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Re: Nowe forum Zamkniety.com

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: LockedBenny »

No taki był zamysł na początku - by ukryć za logowaniem m. in. galerię i dział "moja droga do życia...", ale tu też był on podzielony na część publiczną i ukrytą. Finalnie w konsultacjach doszliśmy do wniosku, że lepiej jest poukrywać treść za logowaniem, został dział administracyjny i kosz. Osobiście mam wątpliwości czy któryś z działów nadawałby się na udostępnienie bez logowania. Chyba najlepszą opcją byłaby po prostu stronka w temacie z linkiem do forum. Ale o tym już w poprzednim poście pisałem.
Cobra 3D, HTv2
Drvr
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2021, 16:35
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe forum Zamkniety.com

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drvr »

Może dział z opiniami o danych klatkach byłby dobry, tylko trzeba by zablokować widoczność prywatnych zdjęć, tzn. żeby tylko zalogowani mogli je widzieć. Same opinie i linki chyba by były OK dla osób "zewnętrznych".
michelik
Posty: 48
Rejestracja: 20 kwie 2021, 13:36
Lokalizacja: Silesia
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe forum Zamkniety.com

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michelik »

Zrób weryfikację zdjęciem, to spowoduje odsiew przypadkowych ludzi.
ODPOWIEDZ